WWW.SAKKPARTI.HU
Szekeres Tibor oldala

| Kezdőlap |  Hírek |  Fórum |  Versenyek | Eredmények |  Sakkoktatás  | Feladatok SakktáborLinkek | Elérhetőségek |

Vecsési Sulikezdő Sakkverseny

2009. október 10-én Sulikezdő Sakkversenyre került sor Vecsésen a József Attila Művelődési Házban. Hat korcsoportban 46 résztvevő ült asztalhoz. A legfiatalabbak még óvodások voltak, míg a felnőttek között nyugdíjasok is szép számmal akadtak. Mint tudjuk, a sakkjátékban nem annyira az életkor számít, hanem inkább a tudás. Már nem okozott nagy meglepetést, hogy a legutóbb 100 %-os teljesítménnyel győztes Kiss Péter ezúttal is aranyérmet szerzett a felnőtt korcsoportban. A 11 éves fiatalember ezúttal elveszítette veretlenségét, Budai István a második fordulóban sötéttel győzte le az ifjú titánt. Péter aztán a hajrában udvariasan elutasította másik felnőtt riválisa döntetlen ajánlatát, -mondván, dupla vagy semmi-, és harcosságával megérdemelten szerezte meg a végső győzelmet is. Továbbra is a legkisebbek voltak a legaktívabbak, már ami a részvételt illeti. A 14, zömében még óvodás kisgyerek harcos, megalkuvás nélküli sakkot játszott. Persze, még kisebb pontatlanságok előfordultak, de öröm volt nézni a megfontolt, gondolkodó apróságokat, akik igazi komoly csatákat vívtak egymással. A versenyt Tapasztó Szilviusz nyerte Novák Tuzson Csaba és Láng Ádám előtt. Az alsó tagozatos iskolások összevont korcsoportjában óriási harc folyt az első helyért, végül -teljesen megérdemelten- Novák Levente Péter győzött 100 %-os teljesítménnyel. A felső tagozatos diákok a felnőttekkel együtt ültek asztalhoz. Az abszolút győztes MTK-s Kiss Péter mellett a Pestszentlőrinci Sakk-kör több ifjúsági versenyzője is asztalhoz ült. A lőrinciek házi versenyét –nagy küzdelemben- Takács Tamás nyerte Meleg András előtt, a bronzérmes Grébecz Fülöp lett. A felnőttek külön versenyét Csurgó József nyerte Budai István és Béki Gábor előtt. A verseny teljes eredménylistája és a képek megtekinthetők a honlapunkon a hírek rovatban. Következő versenyünk, a Mikulás Kupa december 5-én, szombaton délelőtt lesz Pestszentlőrincen a Kondor Béla Közösségi Házban. A versenykiírás honlapunkon lesz megtekinthető.

Eredmények:
    - A csoport
    - B-C csoport
    - D-F csoport
  Képek letöltése (173 kép):
    - 0910vsk1.zip
    - 0910vsk2.zip
    - 0910vsk3.zip
    - 0910vsk4.zip
    - 0910vsk5.zip

A pdf állományok megtekintéséhez Adobe Reader szükséges.
A program letölthető innen: http://get.adobe.com/uk/reader/otherversions/